Když chcete mít šťastného kutila, kupte mu multifunkční nářadí

Když chcete mít šťastného kutila, kupte mu multifunkční nářadí

Multifunkční nářadí patří mezi ruční elektrické nástroje a je na trhu již několik let. Vybaveno je několika výměnnými nástavci, díky kterým tak zastoupí několik různých druhů nástrojů. Každý kutil by měl mít doma jedno oscilační nářadí, ale který model je ten správný právě pro toho vašeho?

18.09.2019 07:30

Proč potřebujete multifunkční nářadí?

Myšlenka multifunkčního zařízení je jednoduchá: vytvořit nástroj, který díky oscilační hlavni zvládne specifické práce, jakými jsou řezání, odřezávání, broušení, vrtání a odstraňování vrstev materiálů. Oscilační hlava kmitá - pohybuje se ze strany na stranu, ale ne krouživým pohybem. Připojíte k němu jakýkoliv nástavec a dostanete se na místa tak těsné a úzké, kam se s kabely nedostanete.

 
Náš tip: Dejte si pozor na úhel oscilace. Čím menší bude, tím preciznější práci provedete. Získáte tak větší kontrolu nad výsledkem vaší práce.

Všestrannost tohoto nástroje závisí na nástavců a příslušenství. Nástavce jsou určeny na:

    řezání, například cihel, zámků,
    zkracování dřeva,
    broušení nábytku, dřeva, broušení v hůře přístupných místech,
    odřezávání hřebíků, trubek, trubek,
    odstraňování starých koberců a linolea, dlaždic v koupelně či kuchyni.

 
Doporučujeme vám pořídit si kvalitní a značkové multifunkční nářadí. Na začátku za něj sice zaplatíte více, ale tento výběr vám nabízí flexibilitu užívání příslušenství této značky, čímž na konci ušetříte.
Důležité parametry nářadí

Jaké parametry je třeba zohlednit při koupi, abyste nekoupili zajíce v pytli, ale skutečně výkonného a nenahraditelného pomocníka do vaší domácnosti?

 
Rychlost oscilace a její regulace
 
Oscilační rychlost se měří v kmitech za sekundu. Čím vyšší je rychlost kmitání, tím výkonnější je samotné nářadí. Regulace této rychlosti vám ale dovoluje pracovat i na křehkých materiálech.

 
Kabel, nebo bez kabelu?
 
Jako u jiných akumulátorových nástrojích, ani při akumulátorovém multifunkčním nářadí nejste omezeni napájecím kabelem. Máte tak svobodu a flexibilitu kutit kdekoliv. Nevýhodou je nabíjení baterie, které může prodloužit čas vaší práce. U prodejců se poohlédněte po nářadí, které je již v základním balení vybavené baterií a ušetřete tak pár korun

 
Cena vs výkon

Cena nářadí se pohybuje v rozmezí cca od 3000Kč do 10000Kč. Tato cenová propast je příliš velká, pokud se zaměříte jen na to, jak dobře provede oscilační nářadí svou práci. Skutečným rozdílem je pohodlí a komfort při práci.

 
Vyšší cenovka vám zaručí, že nástavce vyměníte bez potřeby přídavného příslušenství. Znamená i méně vibrací, větší přesnost práce, dobrou výbavu a větší pohodlí při dlouhodobém používání. Očekávat můžete, že dražší nářadí i něco vydrží.

Pokud nářadí plánujete používat často nebo plánujete náročné a velké práce, doporučujeme vybrat si dražší varianty. Na příležitostné používání vám bude stačit i méně výkonný a levnější model.

 
Pokud již máte svého oblíbeného výrobce a značku, vaše volba je jednoduchá. Značka Bosch například nabízí tak akumulátorové multifunkční nářadí, jakož i klasické, s kabelovým napájením do sítě. S 18 V bateriemi od Bosch, které obsazují celosvětové pracoviště, je tato značka správnou volnou i pro vás.

Akční produkty
BOSCH GAL 1880 CV
Akce
Sleva
Nabíječka GAL 1880 CV
1 894 Kč
3 677 Kč
2ks Ihned k odběru
BOSCH Vrták do kladiv SDS plus-5 PROFESSIONAL 1618596164
Akce
Doprava zdarma od 1 000 Kč
Vrták do kladiv SDS plus-5
1 808 Kč
3ks Ihned k odběru